www.iranaudiology.com

صفحه اصلی
English  

:.: وب سایت رسمی انجمن علمی شنوایی شناسی ایران :.:

اطلاعیه برگزاری هفدهمین سمینار دانشجویی شنوایی شناسی ایران

به اطلاع دانشجویان، اساتید و همکاران محترم می رساند، "هفدهمین سمینار دانشجویی شنوایی شناسی" توسط گروه شنوایی شناسی دانشگاه علوم پزشکی ایران با همکاری دیگر دانشگاه های علوم پزشکی کشور وÂانجمن علمی شنوایی شناسی ایران در تاریخ 10 اسفند ماه سال جاری در سالن دکتر غرضی بیمارستان میلاد تهران برگزار می گردد. جهت کسب اطلاعات تکمیلی به وبلاگ سمینار با آدرس http://audseminar17th.blogfa.com مراجعه نمائید.

تاریخ خبر: 23 آذر 1393

 


 

پیام تبریک جامعه شنوایی شناسی ایران به دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری

استاد گرانقدر جناب آقای دکتر محمد فرهادی؛

جامعه شنوایی شناسی ایران صمیمانه ترین تبریکات خود را جهت کسب رأی اعتماد مجلس محترم شورای اسلامی و تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به جنابعالی اعلام می دارد. بی شک شناخت دقیق حضرتعالی از نیازهای جامعه و دانشگاه منجر به پیشرفت روز افزون علمی کشور خواهد شد. امید است با عنایت به تجارب ارزنده‌ای که حاصل سال های حضور فعال جنابعالی در حوزه های مختلف علمی و اجرایی کشور است، در جهت تحقق اهداف بلند خویش که همانا اعتلای روزافزون فرهنگ و آموزش عالی است، پیروز و سرافراز باشید.

تاریخ خبر: 5 آذر 1393


 

تائید انتخابات شعبه استانی اصفهان انجمن

نظر به برگزاری انتخابات شعبه استانی اصفهان در تاریخ 01/08/1393 و دریافت مستندات انتخابات و قرائت گزارش نماینده محترم انجمن جناب آقای محمدرضا طالع در جلسه هیئت مدیره مورخ 07/08/93، انتخابات آن استان قانونی و مورد تائید انجمن علمی شنوایی شناسی ایران می باشد. برای کلیه همکاران منتخب (شرح در ادامه مطلب) هیئت مدیره آن استان در پیشبرد اهداف علمی و حرفه ای رشته شنوایی شناسی آرزوی موفقیت می گردد.

تاریخ خبر: 19 آبان 1393

 

ادامه مطلب
 

تائید انتخابات شعبه استانی قم انجمن

نظر به برگزاری انتخابات شعبه استانی قم در تاریخ 24/07/1393 و دریافت مستندات انتخابات و قرائت گزارش نماینده محترم انجمن جناب آقای دکتر سعید ملایری در جلسه هیئت مدیره مورخ 07/08/93، انتخابات آن استان قانونی و مورد تائید انجمن علمی شنوایی شناسی ایران می باشد. برای کلیه همکاران منتخب (شرح در ادامه مطلب) هیئت مدیره آن استان در پیشبرد اهداف علمی و حرفه ای رشته شنوایی شناسی آرزوی موفقیت می گردد.

تاریخ خبر: 19 آبان 1393

 

ادامه مطلب
 

تائید انتخابات شعبه استانی گیلان انجمن

نظر به برگزاری انتخابات شعبه استانی گیلان در تاریخ 17/07/1393 و دریافت مستندات انتخابات و قرائت گزارش نماینده محترم انجمن جناب آقای دکتر فرزام جنابی در جلسه هیئت مدیره مورخ 07/08/93، انتخابات آن استان قانونی و مورد تائید انجمن علمی شنوایی شناسی ایران می باشد. برای کلیه همکاران منتخب (شرح در ادامه مطلب) هیئت مدیره آن استان در پیشبرد اهداف علمی و حرفه ای رشته شنوایی شناسی آرزوی موفقیت می گردد.

تاریخ خبر: 19 آبان 1393

ادامه مطلب

 

دوفصلنامه پژوهش های علمی شنوایی، گفتار و زبان

دوفصلنامه پژوهش های علمی شنوایی، گفتار و زبان با هدف نشر بروز ترین یافته های علمی پژوهشگران در حوزه های زیر آماده پذیرش نتایج پژوهش ها و تحقیقات علمی مرتبط با موضوعات شنوایی شناسی، آسیب شناسی گفتار و زبان، زبان شناسی و سایر حوزه های بین رشته ای میباشد.

تاریخ خبر: 23 مهر 1393

 

ادامه مطلب

 

تشخیص زودهنگام كم شنوایی پیش از شش ماهگی نوزادان، ضروری است

عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اعلام کرد: با توجه به اینکه از هر هزار نوزاد درجهان، سه الی چهار نوزاد با كم شنوایی عمیق دائمی متولد می شوند، مجامع بین المللی تاکید می كنند که  كم شنوایی مادرزادی ، باید پیش از شش ماهگی تشخیص داده شود. دکتر" گیتا موللی " در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری – اطلاع رسانی روابط عمومی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، افزود: كودكان ناشنوا  تا سن 9-8 ماهگی مانند كودكان شنوای هنجار، سروصدا (قان و قون) می كنند و این مساله اغلب سبب گمراه شدن والدین می شود و تصور می كنند فرزندشان شنوایی دارد.

تاریخ خبر: 23 مهر 1393


ادامه مطلب

 

اطلاعیه اداره انتشارات دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

به استحضار همکاران محترم می رساند پیرو اعلان انتشارات دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از کلیه مترجمان و علاقه مندان دعوت می گردد در صورت تمایل، جهت ترجمه کتاب های کاربردی پیرامون آموزش، توانبخشی و ... کم شنوایان با همکاری موسسات شناخته شده بین المللی با انتشارات دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تماس حاصل فرمایند.

تاریخ خبر: 14 مهر 1393

 


 

نوبت انتظار کاشت حلزون به صفر رسیده است

دکتر یحیی سخنگویی در حاشیه سومین سمپوزیوم علمی فرهنگی خانواده و کودک کم شنوا و ناشنوا در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار کرد: با افزایش تسهیلات، صف انتظار کاشت حلزون در خط صفر نگه داشته شده است و به این ترتیب درحال حاضر هیچ کودک نامزد کاشت حلزون، در صف انتظار قرار ندارد.

تاریخ خبر: 9 مهر 1393

 

ادامه مطلب

 

سالانه ۸۰۰ هزار نوزاد در کشور غربالگری شنوایی می‌شوند

دبیر علمی سومین سمپوزیوم علمی فرهنگی خانواده و کودک کم شنوا و ناشنوا گفت: بیش از 70درصد موالید کشور تحت برنامه غربالگری هستند اما ارائه خدمات درمانی به کودکانی که کم شنوایی آنها تشخیص داده شده است به موقع صورت نمی گیرد. به گزارش خبرگزاری فارس، دکتر سعید ملایری در سومین سمپوزیوم علمی فرهنگی خانواده و کودک کم شنوا و ناشنوا اظهارکرد: از یک میلیون و 200 هزار نفر تولد سالانه در کشور حدود 800 هزار نفر غربالگری شنوایی می شوند که به نسبت جمعیت متولدین آمار بسیار مناسبی است.

تاریخ خبر: 9 مهر 1393

 

ادامه مطلب

 
صفحه 1 از 28