www.iranaudiology.com

صفحه اصلی
English  

:.: وب سایت رسمی انجمن علمی شنوایی شناسی ایران :.:

دوفصلنامه پژوهش های علمی شنوایی، گفتار و زبان

دوفصلنامه پژوهش های علمی شنوایی، گفتار و زبان با هدف نشر بروز ترین یافته های علمی پژوهشگران در حوزه های زیر آماده پذیرش نتایج پژوهش ها و تحقیقات علمی مرتبط با موضوعات شنوایی شناسی، آسیب شناسی گفتار و زبان، زبان شناسی و سایر حوزه های بین رشته ای میباشد.

تاریخ خبر: 23 مهر 1393

 

ادامه مطلب

 

تشخیص زودهنگام كم شنوایی پیش از شش ماهگی نوزادان، ضروری است

عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اعلام کرد: با توجه به اینکه از هر هزار نوزاد درجهان، سه الی چهار نوزاد با كم شنوایی عمیق دائمی متولد می شوند، مجامع بین المللی تاکید می كنند که  كم شنوایی مادرزادی ، باید پیش از شش ماهگی تشخیص داده شود. دکتر" گیتا موللی " در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری – اطلاع رسانی روابط عمومی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، افزود: كودكان ناشنوا  تا سن 9-8 ماهگی مانند كودكان شنوای هنجار، سروصدا (قان و قون) می كنند و این مساله اغلب سبب گمراه شدن والدین می شود و تصور می كنند فرزندشان شنوایی دارد.

تاریخ خبر: 23 مهر 1393


ادامه مطلب

 

اطلاعیه اداره انتشارات دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

به استحضار همکاران محترم می رساند پیرو اعلان انتشارات دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از کلیه مترجمان و علاقه مندان دعوت می گردد در صورت تمایل، جهت ترجمه کتاب های کاربردی پیرامون آموزش، توانبخشی و ... کم شنوایان با همکاری موسسات شناخته شده بین المللی با انتشارات دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تماس حاصل فرمایند.

تاریخ خبر: 14 مهر 1393

 


 

نوبت انتظار کاشت حلزون به صفر رسیده است

دکتر یحیی سخنگویی در حاشیه سومین سمپوزیوم علمی فرهنگی خانواده و کودک کم شنوا و ناشنوا در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار کرد: با افزایش تسهیلات، صف انتظار کاشت حلزون در خط صفر نگه داشته شده است و به این ترتیب درحال حاضر هیچ کودک نامزد کاشت حلزون، در صف انتظار قرار ندارد.

تاریخ خبر: 9 مهر 1393

 

ادامه مطلب

 

سالانه ۸۰۰ هزار نوزاد در کشور غربالگری شنوایی می‌شوند

دبیر علمی سومین سمپوزیوم علمی فرهنگی خانواده و کودک کم شنوا و ناشنوا گفت: بیش از 70درصد موالید کشور تحت برنامه غربالگری هستند اما ارائه خدمات درمانی به کودکانی که کم شنوایی آنها تشخیص داده شده است به موقع صورت نمی گیرد. به گزارش خبرگزاری فارس، دکتر سعید ملایری در سومین سمپوزیوم علمی فرهنگی خانواده و کودک کم شنوا و ناشنوا اظهارکرد: از یک میلیون و 200 هزار نفر تولد سالانه در کشور حدود 800 هزار نفر غربالگری شنوایی می شوند که به نسبت جمعیت متولدین آمار بسیار مناسبی است.

تاریخ خبر: 9 مهر 1393

 

ادامه مطلب

 

کاهش 70 درصدی درک محیطی کودکان دچار اختلال شنوایی

رئیس سومین سمپوزیوم علمی - فرهنگی خانواده و کودک کم شنوا و ناشنوا، گفت: 70 درصد درک محیط کودکانی که با اختلال شنوایی به دنیا می آیند، کاهش پیدا می کند. به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر زهرا نوع پرست افزود: اختلال شنوایی یک معلولیت پنهان است و اگر زود تشخیص داده نشود و مداخله توانبخشی به موقع انجام نشود به دلیل افت تکلم و اختلال شناختی کودک به تدریج ارتباطات اجتماعی کودک کاهش چشمگیری پیدا می کند.

تاریخ خبر: 6 مهر 1393

 

ادامه مطلب

 

قابل توجه کلیه همکاران محترم شنوایی شناس در سراسر کشور

به نقل از سازمان نظام پزشکی کشور، پیرو اعتراض برخی از اعضاء جامعه پزشکی نسبت به مصوبه سازمان امور مالیاتی کشور در رابطه به ملزم نمودن اعضاء سازمان به ثبت فهرست معاملات فصلی (ماده 169 مکرر) همانند سایر مشاغل و اعتراض این سازمان نسبت به این مصوبه به دلیل در نظر نگرفتن شأن و جایگاه جامعه خدوم پزشکی و عدم تطبیق خدمات پزشکی با معاملات سایر مشاغل ذکر شده در این قانون، دستور موقت مبنی بر توقف عملیات اجرایی تا تعیین تکلیف قطعی از طرف دیوان عدالت اداری صادر گردید. از کلیه همکاران در سراسر کشور انتظار می‌رود با در نظر گرفتن شئون و جایگاه رفیع جامعه پزشکی نسبت به ارائه اظهارنامه مالیاتی خود بر اساس صداقت و صحت طبق روال سال‌های قبل به صورت سالیانه اقدام بفرمایند.

تاریخ خبر: 30 شهریور 1393


 

آغاز ثبت نام و دریافت چکیده مقالات چهاردهمین کنگره شنوایی شناسی ایران

به اطلاع کلیه همکاران گرامی، اساتید و دانشجویان ارجمند می رساند چهاردهمین کنگره شنوایی شناسی ایران از تاریخ 29 لغایت 31 اردیبهشت ماه 1394 در هتل المپیک تهران برگزار می گردد. خواهشمند است جهت ثبت نام به موقع و ارسال چکیده مقالات به وبسایت اختصاصی کنگره به نشانی aud2015.com مراجعه نمائید.

تاریخ خبر: 14 شهریور 1393


 

فراخوان مقاله مجله Auditory and Vestibular Research به زبان انگليسي

به اطلاع کلیه کاربران محترم می‎رساند گروه شنوایی‏ شناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجله Auditory and Vestibular Research   به ‎زبان انگليسي را به زودی منتشر خواهد کرد، با توجه به برنامه ‎ریزی‏ های انجام شده با انتشار سه شماره اول این مجله، کلیه مقالات آن در Pubmed Central  ایندکس می‎شود. بنابراین مقالات چاپ شده در این مجله با مقداری تأخیر در Pubmed قابل جستجو و بازیابی خواهند بود. از این‎رو نويسندگان محترم در صورت تمايل مي‎توانند مقالات خود را از طريق سامانه اين مجله به آدرسhttp://avr.tums.ac.ir ارسال نمایند.

تاریخ خبر: 8 شهریور 1393

 


 

گزارش برگزاری کارگاه روش های ارزیابی دستگاه وستیبولار: معرفی آزمون ها و کاربردهای بالینی

از حیطه های بسیار رو به رشد و پرجاذبه شنوایی شناسی، حیطه انجام و تفسیر آزمایشات وستیبولار (دهلیزی) است که فعالیت بالینی در این زمینه، کاملا به کسب دانش نظری و عملی فراتر از دوره های دانشگاهی، نیازمند است. چهارمین کارگاه انجمن علمی شنوایی شناسی ایران در این زمینه (برگزاری 3 کارگاه مشابه در سال های 90  و 91) در تاریخ 28، 29 و 30 مرداد ماه 1393 در سالن دکتر غرضی بیمارستان میلاد تهران با حمایت مالی شرکت آلتون شنوا برگزار گردید.

تاریخ خبر: 4 شهریور 1393

 

ادامه مطلب

 
صفحه 1 از 28